Vivien Földingová

vystupuje pod umeleckým menom Vivien Földing, má iba 15 rokov, no úspechy žne od detstva nielen na poli speváckej kariéry, ale aj v oblasti muzikálov a hereckých úloh. Spevu sa venuje od svojich 4 rokov, herecké vlohy a pohyb zdedila po maminke, ktorá sa tancu venovala reprezentačne. Vivien sa postupne vo svojom okolí vypracovala na významne obsadzovanú speváčku a herečku, pričom skúsenosti zbierala v ZUŠ v Nové Zámky, v tanečnej škole Viva, v Divadle mladých Kocúrik a v Divadle Paradox. Hlavné i vedľajšie úlohy si zahrala v hre Čin Čin, v muzikáloch Kráska a zviera, Snehulienka, v jednoaktovkách Medveď a Nos, v hre Zoznam najkrajších vecí… a v hre Klazicki. Svojimi vystúpeniami sa pravidelne umiestňovala na stupňoch víťazov. V roku 2019 bola ocenená Cenou primátora mesta Nové Zámky pre najúspešnejšiu reprezentantku mesta. V roku 2023 sa na medzinárodnej súťaži „Muzikálová hviezda“ umiestnila na 3. mieste zo 120 účinkujúcich v kategórii Z2 (od 11 do 15 rokov). V rovnakom roku sa ako najmladšia v kategórii 15-18 rokov zúčastnila celoslovenskej speváckej súťaže ZUŠ „BOJNICKÁ PERLA 2023“, kde suverénne získala prvé miesto v Zlatom pásme.

 V tom istom roku (2023) začala Vivien spolupracovať s umeleckou agentúrou a vydavateľstvom GOLDEN ENTERTAINMENT a so svojim výhradným manažérom Stanom Gulášom. Zároveň začala spievať v eventovej kapele GOLDEN BAND kapelníka Adama Guláša. 4 V rámci spolupráce s agentúrou sa pre Vivien dal dokopy profesionálny a autorsky vyzretý tím textárov a skladateľov, ktorý pre Vivien začal tvoriť piesne. V tomto tíme je textár Rudo Rusiňák (autor textov Petra Lipu „Maturantky“, „120/80“, resp. Miroslava Žbirku „Dotieravý deň“), hudobný skladateľ Ivo Petrík, hudobný skladateľ Vlado Kolenič (Taktici) či hudobný skladateľ a textár Vlado Slavík. O produkciu skladieb a klipov sa stará manažér Vivien Stano Guláš a bubeník Vivien Adam Guláš. Prvé tri piesne Vivien sú na svete vďaka vydavateľstvu GOLDEN ENTERTAINMENT s.r.o. a sú dostupné pod umeleckým menom Vivien Földing vo viac ako 200 online streamovacích platformách a obchodoch pod distribučnou taktovkou českého SUPRAPHON a.s.. A pripravujú sa ďalší.

Skladba VTÁČA

Táto debutová skladba Vivien je určená na rozlúčky deviatakov, stužkové, maturitné slávnosti či ukončenia vysokoškolských štúdií. Teda pre všetkých, ktorí „berú život do vlastných rúk“. Autorom hudby a textu skladby „VTÁČA“ je skladateľ a textár Vlado Slavík. Pieseň vznikla ako odpoveď na vnútorný svet Vivien, spojený s pocitmi prvej veľkej životnej zmeny - ukončenie štúdia na základnej škole, postupné oddeľovanie sa od rodičov a osobnostného posunu na štúdium na štátnom konzervatóriu v Banskej Bystrici. Pieseň sa nahrávala v štúdiu v Poprade u Martina Barlu, pričom na nahrávke sa zúčastnili ostrieľaní hudobníci: Vlado Slavík (všetky gitary), Tomáš Kuľka (basgitara) a Martin Barla (bicie). Skladbu aranžoval Vlado Slavík spolu so Stanom Gulášom z vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT. Ku skladbe bol vytvorený aj lyrics klip, ktorý je verejne dostupný na Youtube kanáli Vivien. Klip s originálnymi ručnými kresbami a drobnou animáciou vytvorila mladá umelkyňa Khadija z Pakistanu. Živými bicími na koncertoch bude Vivien tradične sprevádzať jej výhradný bubeník Adam Guláš, študent banskobystrického konzervatória u vynikajúceho Petra Solárika. Skladba VTÁČA je určená pre všetkých mladých ľudí, ktorý sa chystajú postaviť na vlastné nohy a začínajú nový život. Či už na strednej alebo vysokej škole, či v inom meste alebo v zahraničí. Svojich poslucháčov si určite nájde aj u skôr narodenej generácii, pre ktorých táto pieseň môže byť jednou z podporných pilierov a odhodlania pri realizácii ich životných zmien a výziev.

Správu pripravil a distribuuje:

  • Ing. Stanislav Guláš
  • Umelecká agentúra a vydavateľstvo GOLDEN ENTERTAINMENT s. r. o.
  • Miesto vzniku správy: Bánov
  • Dátum vydania: 13. septembra 2023
  • Kontakt: 0908 731 269 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., https://www.golden-entertainment.com/