Reštaurácia Kleefeld  ponúkla prostredie, kde Slováci a Česi spoločne oslávili nielen naše 7.narodeniny , ale hlavne svoje tradície a hudbu. DJ pult sa ozýval výhradne rytmami slovenských a českých hitov, čím vytvoril atmosféru nostalgie pripomínajúc domov.

Zatancovať a zaspievať si prišli rodáci nielen z Bernu, ale aj širokého okolia. Niektorí merali cestu aj viac ako 100 km. Takmer všetci počúvajú naše ,,familkovo , ktoré im denne pripomína rodinu a korene na Slovensku. Takáto diskotéka nielenže zjednocuje Slovákov a Čechov vo Švajčiarsku, ale priťahuje aj miestnych obyvateľov, ktorí sa radi zoznámia s novými kultúrami a tradíciami. Aj teraz sa spolu s nami zabával miestny poslanec až do konca podujatia, kde nechýbali švédske stoly, či skvelé pivo.

Za celou organizáciou stoja slováci Lenka Rišianová a Jozef Garaj, ktorým práve takéto podujatie v okolí chýbalo a my im touto cestou ďakujeme.

Spojenie rodákov vo Švajčiarsku prostredníctvom diskotéky s hudbou zo Slovenska a Čiech je príkladom toho, ako hudba slúži ako most medzi rôznymi kultúrami, oživuje spomienky na domov, ale tiež posilňuje puto medzi ľuďmi rôznych národností. 

Disco SK/CZ párty s moderátorom a DJ Marek liebe Láska sa tak stáva obľúbenou súčasťou života našich rodákov vo Švajčiarsku. Veríme, že  na každú ďalšiu párty sa pridá čoraz viac rodákov. 

A kedy bude ďalšia párty ? zapisujte termín 8.6.2024 - reštaurácia Kleefeld BERN

Tešíme sa na Vás. Vaše ,,familkovo" :-)