FFR Live

Live Stream

Current track

Title

Artist

Background

INSIDE – absolútny víťaz SHL 2018

Written by on 25. novembra 2018

V novembri 2018 sa v Košiciach konal už 7. ročník hudobnej súťaže, Slovenská Hudobná Liga (SHL), ktorej jedným z víťazov predchádzajúcich ročníkov, je aj prešovská kapela, Helenine oči.
Tento rok je vďaka svojmu víťazstvu v tejto súťaži, na výslní kapela INSIDE.

Dvadsaťosem prihlásených interpretov sa stretlo v piatych základných, vyraďovacích kolách. Základné kolá sa konali od 1. februára do apríla a prebiehali v mestách, Svidník, Banská Bystrica, Nitra a Poprad. Z týchto kôl postúpili do finále v košickom „GES Clube“ interpreti, Kristína Debnárová band (Bratislava), KLONS (Bratislava), VIRVAR (Kremnica), Autumn Smile (Čadca), INSIDE (Zlaté Moravce) a Tusté Baletky (Senica).
Porota hodnotila kapelu INSIDE a padali samé superlatívy aj z úst riaditeľa súťaže, Ľubomíra Sluka. Porotca “spievajúci doktor”, MUDr. Juraj Vančík dodal, že konečne je po niekoľkých rokoch počuť o meste Zlaté Moravce aj v pozitívnom smere za to, že sa môže pochváliť aj najlepšou kapelou, ktorej porotcovia predpovedali hviezdnu budúcnosť.
Tretie miesto v súťaži obsadila Kristína Debnárová band, druhé Tusté baletky.
Nakoľko sa súťaže zúčastnili kapely hrajúce rôzne žánre, udeľovalo sa prvé miesto v kategórií “SOFT” a “HARD”. Kategóriu “SOFT vyhrala Kristína Debnárová Band a prvé miesto v kategórii “HARD” vyhrala kapela INSIDE. Táto zlatomoravecká kapela si odniesla aj cenu – Absolútneho víťaza súťaže.

Za INSIDE si zaslúžene odniesol cenu aj vyhodnotený najlepší muzikant, Martin Vago (gitara).

Do Zlatých Moraviec si tak päť talentovaných a skvelých muzikantov prinieslo tri ocenenia, ako neskutočnú odmenu a zadosťučinenie za ich skvelé výkony a doteraz vynaložené úsilie. Bez pochýb sa pre nich stali hnacím motorom a zároveň povzbudením k ich ďalšej tvorivej činnosti.

Kapela INSIDE funguje od roku 2013 vydala dva štúdiové albumy – V tieni mesiaca, Na vlnách a v týchto dňoch dokončuje svoj tretí album – Čas. Sústreďuje sa na vlastnú tvorbu v štýle epického hard rocku v slovenskom jazyku. Kapelu bolo možno vidieť aj na veľkých festivaloch ako sú TOPFEST ,či Rock pod Kameňom a jej skladby Stopy slobody a Padlí anjeli počuť z éteru rádií a samozrejme aj z nášho FIT Family RADIO , kde posledné dva týždne kraľovali v Hitparáde – TOP 20 CZ/SK

Chlapci GRATULUJME 🙂


Reader's opinions

Continue reading